ضرورت کاربرد صندلی خودرو کودک

خیلی ها فکر می کنند شاید اگر بچه خودمان را در هنگام رانندگی در آغوش بگیریم «امنیت»او در هنگام رانندگی بیشتر خواهد بود. اما برخی از کارشناسان بر این عقیده هستند در صورت تصادف و اگر «کودک»در آغوش ما باشد، نقش ایربگ را ایفا خواهد کرد و متاسفانه شدیدترین خطرها متوجه او خواهد شد.
حوادث رانندگی برای کودکان، تنها مختص کشور ما نیست و در اروپا هم سالیانه ۶۰هزار «کودک»در سوانح رانندگی مجروح و ۷۵۰نفر نیز کشته می شوند. علت این امر استفاده نکردن کودکان از «کمربند» «ایمنی» و یا صندلی متناسب با وزن و سن آنهاست.

برخی از «والدین» تصور می کنند اگر «کودک»خود را در صندلی عقب بنشانند در صورت تصادف خطری متوجه او نخواهد شد اما در اینگونه مواقع احتمال پرت شدن «کودک»از صندلی عقب به سمت شیشه در مقایسه با افراد بزرگسال ۶ تا هفت برابر است؛ حتی اگر «کودک»پرت هم نشود شاید بین صندلی گیر کند.

برای «امنیت»بیشتر کودکان، صندلی هایی مخصوص آنها طراحی شده است که در موقع ترمز شدید احتمال صدمه به «کودک»را به به میزان بسیار زیادی پایین می آورد. بطوریکه نتایج مطالعه نشان میدهد که این صندلی ها خطر آسیبهای وخیم را ۷۸ درصد و خطر آسیبهای جزئی را ۷۵ در صد می کاهند .
null

نکانی در خصوص خرید صندلی کودک

باید توجه کرد که صندلی «کودک»از سه یا دو جا به «کمربند» «ماشین» وصل می‌شود زیرا «کمربند» پشت بعضی «ماشین»‌ها شبیه «کمربند» هواپیما است و از دو نقطه متصل می‌شود، همچنین «کمربند» برخی «ماشین»‌های معمولی از سه نقطه به صندلی «کودک»وصل می‌شوند. بنابراین لازم است در هنگام خرید به این نکته دقت کنید تا در زمان نصب صندلی دچار مشکل نشوید.

علاوه بر آن صندلی «کودک»برای مدت زمانی طولانی قابل استفاده باشد تا خیلی زود مجبور به تعویض آن نشوید. صندلی‌هایی را «انتخاب» کنید که روکش آن‌ها قابل تعویض یا شست‌وشو باشد. آنها نتیجه می گیرند که نشاندن بچه های زیرچهار سال در صندلی مخصوص «کودک»که بر روی صندلی عقب اتومبیل فیکس شده است باید بصورت قانونی اجباری درآید.برای بچه ها استفاده از این صندلی ها بسیار مفید تر از بستن «کمربند» های معمولی است. اگر شما هم «کودک»زیر ۴ سال دارید به فکر تهیه یک صندلی «ماشین» خوب برای او باشید . صندلی «ماشین» را حتماً بر روی صندلی عقب ثابت کنید.

آشنایی با انواع صندلی خودرو کودک و خرید

faylar_admin_64

نوشته‌های مرتبط