دانلود رایگان کتاب رمان پیر مرگ

دانلود کتاب رمان پیر مرگ

دانلود رایگان کتاب رمان پیر مرگ

 

 

  • نویسنده / مترجم : سر والتر اسکات/تورج هاشمی
  • زبان کتاب : فارسی
  • حجم کتاب : ۸٫۹ مگابایت
  • نوع فایل : PDF
  • تعداد صفحه : ۳۳۹
  • رمز فایل : www.takbook.com

 

 

دانلود رایگان کتاب رمان پیر مرگ

 

کتاب پیر مرگ نوشته سر «*والتر اسکات» نویسنده بزرگ «اسکاتلندی / انگیسی» است که بزعم بسیاری از منتقدان ادبی بهترین و مهمترین اثر او بشمار میرود. اسکات در سال «۱۷۷۱» در شهر «ادینبورو پایتخت اسکاتلند» متولد شده و از دبیرستان سلطنتی*ادینبورو فارغ التحصیل شد. او در کودکی بمرض فلج اطفال مبتلا شده و تا آخر عمر از این ناراحتی رنج برد.

سپس تحصیلات خود را در دانشگاه *ادینبورو در رشته حقوق ادامه داد و پس از فراغت از تحصیل در همان شهر به شغل وکالت دعاوی مشغول شد.

در عکس العمل به تهدیدات *فرانسه برای اشغال *اسکاتلند، او و بسیاری از جوانان نظیر او به خدمت ارتش در آمده و او بسمت سر رشته دار و منشی هنگ منسوب شد.

برای مدت سه سال در خدمت ارتش باقی ماند. بعد از آن کارهای ادبی خود را با چاپ و نشر دیوان اشعار ادامه داد. در مدت ده سال کتابهای متعدد شعر بچاپ رساند.

از بعضی از کارهای او فرانتس شوبرت موسیقیدان مشهور آلمانی برای خلق موسیقی اش استفاده کرده است. از آنجمله یکی از مشهورترین قطعات موسیقی کلاسیک بنام «آوه ماریا » میباشد.

*اسکات قبل از شروع داستان نویسی ، شهرتش از مرزهای «اسکاتلند و انگلستان» تجاوز کرده و در سطح جهانی شاعری شناخته شده بود.

اولین داستان او که بسبکی نو نوشته شده بود «ویورلی» نام داشت که در «سال ۱۸۴۱ منتشر شد». او کتابهای زیادی منتشر کرد ولی مهمترین آنها کتاب کلاسیک پیر مرگ است که در باره مبارزه سرهنگی بنام «گراهام کلاورهاوس» با پیروان کلیسای پرزبیتاری بود که معتقد به میثاق امضا شده توسط شخص پادشاه بودند.

پادشاه بعد ها نظر خود را عوض کرده و این در پایان ، به زوال حکومت او منجر شد.

 

منبع:

www.takbook.com

 

faylar_admin_64

نوشته‌های مرتبط