دانلود رایگان داستان سرزمین جذامی ها

دانلود رایگان داستان سرزمین جذامی ها

 

 

  • نویسنده / مترجم : بهمن انصاری
  • زبان کتاب : فارسی
  • حجم کتاب : ۵٫۵ مگابایت
  • نوع فایل : PDF
  • تعداد صفحه : ۱۰۸

دانلود رایگان داستان سرزمین جذامی ها

 

»» سرزمین جذامی‌ها، مجموعه‌ای از بیست داستان کوتاه و بیست قطعه ادبی می‌باشد.

 

داستان‌های کوتاه این مجموعه از دو بخش «*داستان‌های کلاسیک» و «*داستان‌های پست‌مدرن» تشکیل شده‌اند و همچنین قطعات ادبی نیز تلفیقی از دو سبک کلاسیک و پست‌مدرن می‌باشند.

محوریت اصلی موضوعات داستان‌های این کتاب «*زندگی کارگران»، «*مشکلات کودکان کار»، «*معضلات زندگی زنان»، «*روشنفکران سرخورده»، «*هنرمندان متعهد» و… می‌باشد .

بنابراین شاید بسیاری از مطالب کتاب به مذاق قشر مرفه جامعه ، خوش نیاید . با توجه به دغدغه ی سال های اخیر دل سوزان و روشنفکران مملکت نسبت به انحطاط فرهنگی نسل جدید ، عمده ی داستان ها و مطالب این مجموعه دارای زمینه اجتماعی بوده و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم ، به معضلات جامعه ایرانی در عصر جدید ، پرداخته شده است .

از سوی دیگر ، ««*سرزمین جذامی ها»» از لحاظ ادبی بسیار پرمحتواست . بر روی تک به تک واژه ها ، عبارات و مثل هایی که عناصر تشکیل دهنده این *داستان ها هستند – به دلیل همان وسواس ادبی نگارنده – روزها و بعضا هفته ها کار شده است .

از همین روی ، این داستان ها – به ویژه داستان های *کلاسیک مجموعه – «گنجینه ای از مثل ها و حکمت های رو به فراموشی ادبیات ایرانی است» که در میان تق و تق نا به هنجارها دنیای تکنولوژی ، همچون شبحی از گذشته دل انگیز ، به چشم می آید .

صحبت از چند و چون زوایای پنهان و آشکار این مجموعه ، پایانی نخواهد داشت . پس همین جا گفتار را متوقف کرده و مخاطب را برای آگاهی از باقی مسائل ، به متن داستان ها ارجاع می دهم .

در انتها جا دارد از شما عزیزانی که طی سال های اخیر به روش های گوناگونی موجب دلگرمی من بوده اید صمیمانه تشکر کنم .

منبع:

www.takbook.com

faylar_admin_64

نوشته‌های مرتبط